Άρθρο

Ποιο παιχνίδι ψηφίστηκε ως το καλύτερο του 2019


ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 13 Δεκ 2019 ΝΕΑ

Ξημερώματα Παρασκευής δόθηκαν τα αντίστοιχα Oscars για τα Games, τα 'Game Awards', στο Los Angeles και με μια ματιά στα αποτελέσματα, βλέπουμε ότι ο μεγάλος νικητής ήταν ο Hidetaka Miyazaki για το αδιανόητα μαγικό ...

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 13 Δεκ 2019 ΝΕΑ

Ξημερώματα Παρασκευής δόθηκαν τα αντίστοιχα Oscars για τα Games, τα 'Game Awards', στο Los Angeles και με μια ματιά στα αποτελέσματα, βλέπουμε ότι ο μεγάλος νικητής ήταν ο Hidetaka Miyazaki για το αδιανόητα μαγικό 'Sekiro: Shadows Die Twic'. Τσέπωσε το βραβείο 'Game of the Year', το ανώτερο ας πούμε αυτής της τετράωρης(!) διαδικασίας, από τα χέρια του Vin Diesel καθώς και το βραβείο 'Action/Adventure' παιχνίδι για το 2019.

Ξεχώρισε και το 'Death Stranding' του Hideo Kojima, το οποίο συγκέντρωσε τέσσερα βραβεία.

Δες τη λίστα με μερικές από τις σημαντικότερες κατηγορίες, τους υποψήφιους και τους τελικούς νικητές (τους έχουμε τονίσει με Bold γραμματοσειρά):

Game of the Year

Control (Remedy/505 Games)

Death Stranding (Kojima Productions/SIE)

Super Smash Bros. Ultimate (Bandai-Namco/Sora/Nintendo)

Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)

Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)

The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Action Game

Apex Legends (Respawn/EA)

Astral Chain (Platinum Games/Nintendo)

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

Devil May Cry 5 (Capcom/Capcom)

Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)

Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)

Best Action/Adventure Game

Borderlands 3 (Gearbox/2K)

Control (Remedy/505 Games)

Death Stranding (Kojima Productions/SIE)

Resident Evil 2 (Capcom)

The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)

Sekiro: Shadows Die Twice (From Software/Activision)

Best RPG

Disco Elysium (ZA/UM)

Final Fantasy XIV (Square Enix)

Kingdom Hearts III (Square Enix)

Monster Hunter World: Iceborne (Capcom)

The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Fighting Game

Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo)

Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco)

Mortal Kombat 11 (NetherRealm/WBIE)

Samurai Showdown (SNK/Athlon)

Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)

Best Strategy Game

Age of Wonders: Planetfall(Triumph Studios/Paradox)

Anno 1800(Blue Byte/Ubisoft)

Fire Emblem: Three Houses(Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)

Total War: Three Kingdoms(Creative Assembly/Sega)

Tropico 6(Limbic Entertainment/Kalypso Media)

Wargroove (Chucklefish)

Best Sports/Racing Game

Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)

DiRT Rally 2.0 (Codemasters)

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES Productions/Konami)

F1 2019 (Codemasters)

FIFA 20 (EA Sports)

Best Multiplayer Game

Apex Legends (Respawn/EA)

Borderlands 3 (Gearbox/2K)

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

Tetris 99 (Arika/Nintendo)

Tom Clancy's The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft)

Best Ongoing Game

Apex Legends (Respawn)

Destiny 2 (Bungie)

Final Fantasy XIV (Square Enix)

Fortnite (Epic Games)

Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Best Mobile Game

Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)

GRINDSTONE (Capybara Games)

Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)

Sky: Children of Light (Thatgamecompany)

What the Golf? (Tribland)

Best VR/AR Game

Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus Studios)

Blood & Truth (SIE London Studio/SIE)

Beat Saber (Beat Games)

No Man's Sky (Hello Games)

Trover Saves the Universe (Squanch Games)

Best Esports Game

Counter-Strike: Global Offensive – Valve

Dota 2 – Valve

Fortnite – Epic Games

League of Legends – Riot Games

Overwatch – Blizzard Entertainment

Best Esports Player

Kyle "Bugha" Giersdorf (Sentinels, Fortnite)

Lee "Faker" Sang-hyeok (SK Telecom T1, League of Legends)

Luka "Perkz" Perkovic (G2 Esports, League of Legends)

Oleksandr "S1mple" Kostyliev (Natus Vincere, Counter-Strike: Global Offensive)

Jay "Sinatraa" Won (San Francisco Shock, Overwatch League)

Best Narrative

A Plague Tale: Innocence (Asobo/Focus Home)

Control (Remedy/505)

Death Stranding (Kojima Productions/SIE)

Disco Elysium (ZA/UM)

The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

Best Score/Music

Cadence of Hyrule (Brace Yourself Games/Nintendo)

Death Stranding (Kojima Productions/SIE)

Devil May Cry 5 (Capcom)

Kingdom Hearts III (Square Enix)

Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)

Best Performance

Ashly Burch as Parvati Holcomb, The Outer Worlds

Courtney Hope as Jesse Faden, Control

Laura Baileyas Kait Diaz, Gears 5

Mads Mikkelsen as Cliff, Death Stranding

Matthew Porretta as Dr. Casper Darling, Control

Norman Reedus as Sam Porter Bridges, Death Stranding

***

Αν και εσύ αγαπάς τα Star Wars και την ιστορία τους, το αφιέρωμά μας 'May the Pod Be With You' είναι εδώ!

Στο 2ο επεισόδιο, αναλύουμε τις standalone ταινίες του franchise, Rogue One και Solo: A Star Wars Story:

Κάνε μας Like στο Roufixtra.gr και βυθίσου στην δίνη μας! ⇒

Πηγή: www.oneman.gr      Αρχική

 

Διαφήμιση

Αναζήτηση

Διαφήμιση

Ίδιας μέρας

Πηγές

Αρχείο