ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Παράδοση με έναν τελικό και μεγάλα καλάθια (video)

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός είχαν συναντηθεί για πρώτη και τελευταία πριν την προσεχή φορά σε τελικό το 1982. Το ματς είχε διεξαχθεί μες στο κατακαλόκαιρο, 30 Ιουνίου, στο «Αλεξάνδρειο», έδρα που τότε ακόμη χρησιμοποιούσε (και) ο Δικέφαλος του Βορρά.

Διάβασε περισσότερα

Ούτε ο Χολζντέπε πάει Γλασκώβη

Την Πέμπτη ήταν η σειρά του Ράφαελ Χολζντέπε να δηλώσει απών από τη διοργάνωση της βρετανικής πόλης. Ο Γερμανός πρωταθλητής, «χρυσός» κάποτε στον ανοιχτό, αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού στο αριστερό πόδι και δε θα ρισκάρει τη συμμετοχή του, ώστε να είναι έτοιμος για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανοιχτού στην Ντόχα τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Ήδη, έχουν δηλώσει απόντες από τη Γλασκώβη οι Ρενό Λαβιλενί, Μόντο Ντουπλάντις και Τιμούρ Μοργκούνοφ, λόγω τραυματισμών.

Όλα για όλα με Μπουργκάς ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» στον πρώτο προημιτελικό αγώνα στη Βουλγαρία έχασαν με 1-3 σετ και για να προκριθούν στα ημιτελικά πρέπει να νικήσουν με 3-0 ή 3-1 σετ και να κυνηγήσουν την πρόκριση στο «χρυσό» σετ στο ματς της Πέμπτης στις 17:00.

Αγωνισ ...

Champions League 2019: Οι πρώτες μάχες ξεκινούν

Η κλήρωση της 17ης Δεκεμβρίου έκανε το χατίρι στον κόσμο που ήθελε να δει δυνατά και αμφίρροπα παιχνίδια χωρίς ξεκάθαρα φαβορί.

Την ερχόμενη εβδομάδα λοιπόν οι πρώτες οκτώ ομάδες αναμετρώνται με σκοπό ένα αποτέλεσμα που θα τους δώσει προβάδισμα για την πρόκριση.

Πάμε όμως να ρίξουμε μια πιο προσεκτική ματιά..

Άνετα τον Παμβοχαϊκό και εξάδα για Κηφισιά

Η Κηφισιά επικράτησε άνετα 3-0 σετ Παμβοχαϊκού για τη 15η αγωνιστική της Volley League και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τους Κορίνθιους στην πέμπτη και στο +5 από την ομάδα των βορείων προαστίων.
Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμε ...

Έκτη η Εθνική γυναικών στο FED Cup

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχασε 1-2 σετ από την Τουρκία γα την πρώτη κατηγορία στο Μπαθ της Αγγλίας και τερμάτισε στην έκτη θέση της κατάταξης, μέσω της τρίτης θέσης στο δεύτερο γκρουπ.

Πάντως, η ελληνική ομάδα είχε να αντιμετωπίσει ...

Πεθαίνοντας από τα γέλια: Η υποτιμημένη κωμωδία που «σκότωσε» έναν άνθρωπο κατά την προβολή της

Αρχικά οι περισσότεροι πίστευαν πως πρόκειται για ψεύτικη είδηση, για κάποιο τρικ προκειμένου να πουληθούν περισσότερα εισιτήρια. Και όμως ήταν αλήθεια.

Δείτε ποια ήταν η πιο υποτιμημένη, αλλά και ξεκαρδιστική κωμωδία με ένα κλικ εδώ.

Αεροσυνοδός αποκαλύπτει: Ο θανάσιμος κίνδυνος που μπορεί να ρίξει αεροπλάνο και δεν είχες φανταστεί

Σίγουρα πάντως έναν από τους πιο μεγάλους δεν μπορούσες ποτέ να τον φανταστείς.

Διαβάστε ποιος είναι με ένα κλικ εδώ.

Χάνεται το τρένο της βελτίωσης του Έλληνα διαιτητή!

Προσωπικά ήμουν εξ αρχής εναντίον της απόφασης να έρχονται στην Ελλάδα ξένοι διαιτητές.

Όχι, όμως, επειδή έχουμε καλούς και καθαρούς Έλληνες διαιτητές. Αντίθετα, έχουμε κακούς διαιτητές και σε πολλές περιπτώσεις όχι και τόσο καθαρούς, κι ...